Break Stuff - Anime Romanian RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Break Stuff - Anime Romanian RPG

Anime Romanian RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O plimbare prin castel>

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kera

Kera


Mesaje : 12
Puncte : 250720
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:07 am

Am intrat in castelul imens, de moda veche. Era parasit, dar era urias. Am intrat intr-o sala mare, era intuneric, probabil si din cauza ca era noapte. Dar din moment ce ma plictiseam, am zis sa trec pe aici. Mi-am pus sabia in teaca, apoi in cureaua speciala de care nu ma despartem niciodata. M-am uitat in jur. O gramada de tablorui vechi, candelabre si canapele.
M-am trantit pe una din canapele, nepasatoare si mi-am luat un pai pe care l-am bagat in gura.
Sus In jos
Atallia

Atallia


Mesaje : 8
Puncte : 250600
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:24 am

Ma plimbam pe coridoarele castelului parasit. Paseam pe podeaua care scartaia, eram plictisita... Ma uitam la fiecare tablou, desi erau vechi, mie mi se pareau interesante.
Sus In jos
Kera

Kera


Mesaje : 12
Puncte : 250720
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:25 am

Am cascat plicitisita si mi-am inchis ochi. Ce ciudata eram... Cum sa atipesti intr-un castel parasit.? Dar canapelele erau chiar confortabile...Ma rog, exceptand praful ,dar asta nu era o problema pentru mine. Dormisem in locuri si mai rele...
Sus In jos
Atallia

Atallia


Mesaje : 8
Puncte : 250600
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:28 am

Am intrat intr-o sala unde erau mai multe canapele... candelabre... etc.
M-am rezemat de un perete si m-am lasat in jos.
Sus In jos
Kera

Kera


Mesaje : 12
Puncte : 250720
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:30 am

Am simtit o prezenta undeva pe langa mine, dar n-am deschis ochii. Nu era o prezenta malefica sau periculoasa, asa ca nu m-am obosit sa ma uit cine e. Daca era un demon, poate ma ridicam sa-l ucid si sa-l capturez...Dar asa...Mi-am continuat atipitul
Sus In jos
Atallia

Atallia


Mesaje : 8
Puncte : 250600
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 3:58 am

Mi-am dus genunchii la piept, si mi-am sprijinit chipul de ei. Credeam ca numai este nimeni in camera, si am inceput sa bat cu degetele in podea, gandindu-ma la ce sa fac...
Sus In jos
Kera

Kera


Mesaje : 12
Puncte : 250720
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 4:15 am

-Poti te rog sa nu mai faci zgomot?! Unii incearca sa doarma aci! m-am rastit eu, la cea care facea zgomot..
Damn...Tocmai atipisem calumea.
Sus In jos
Atallia

Atallia


Mesaje : 8
Puncte : 250600
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 4:22 am

Trasar la auzul vorbelor..

-Hmm... nu stiam ca mai era cineva aici. soptesc, incetand.
Sus In jos
Kera

Kera


Mesaje : 12
Puncte : 250720
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 4:26 am

- Mda, nici eu nu stiam. i-am zis sarcastic, fara sa deschid ochii.
Mi-am pus mainile la ceafa si am cascat plictisita.
Sus In jos
Atallia

Atallia


Mesaje : 8
Puncte : 250600
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 4:30 am

-In fine. spun incet. Casc de cateva ori si privesc usa de la intrarea salii.
Sus In jos
Kera

Kera


Mesaje : 12
Puncte : 250720
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 4:33 am

-Ce cauta o fetita ca tine aici? am intrebat-o plictisita pe fata care privea undeva, pierduta
Sus In jos
Atallia

Atallia


Mesaje : 8
Puncte : 250600
Reputatie : 0
Data de inscriere : 22/08/2010

O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitimeDum Aug 22, 2010 4:41 am

-As putea intreba acelasi lucru. Stau des in locuri ca astea, dar tu? ii spun soptind.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O plimbare prin castel> Empty
MesajSubiect: Re: O plimbare prin castel>   O plimbare prin castel> Icon_minitime

Sus In jos
 
O plimbare prin castel>
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O plimbare
» O plimbare...
» la plimbare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Break Stuff - Anime Romanian RPG :: Natură :: Castelul părăsit-
Mergi direct la: